#1 2008-01-13 23:41:10

Jack

KAPITAN

Skąd: Chałupy
Zarejestrowany: 2007-12-31
Posty: 390
Punktów :   

REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

Czy wie ktoś może kiedy będzie remontowana główna ulica Kaperska w Chałupach? Pewnie narazie nie będą remontować bo zrobili już dość spory kawałek z Chałup do Władka, ale myślałem, że zrobią to za jednym zamachem. Kiedy my doczekamy się chodników wyłożonych kostką, a nie tymi tanimi płytami? Poza tym ul. Sztormową też przydałoby się już wyłożyć kostką.

Ostatnio edytowany przez Jack (2008-01-13 23:42:15)

Offline

 

#2 2008-01-14 17:40:32

bundy

Rybak

Zarejestrowany: 2008-01-01
Posty: 40
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

Hmmm .... słyszałem, że ulicę Kaperską mają remontować po zimie , ale to tylko plotki ...

Offline

 

#3 2008-01-14 22:15:13

Kileros_PD

Rybak

Skąd: Bieruń Nowy
Zarejestrowany: 2008-01-09
Posty: 3
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

Noo Bosmańska jest fajniutka a Kaperska hmm zdało by sie ją nową zrobic hehe   nie tak duzy wydatek a walory wstetyczne sa a o ile sie nie myle to jest droga przy zatoce gdzie wielu wczasowiczów spaceruje zawsze

Offline

 

#4 2008-01-15 22:38:17

Duke

SLO

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 59
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

Mylisz się droga bezpośredni przy zatoce to ul. Sztormowa, też wymaga remontu.

Offline

 

#5 2008-01-16 17:03:18

Kileros_PD

Rybak

Skąd: Bieruń Nowy
Zarejestrowany: 2008-01-09
Posty: 3
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

no fakt racja dzięki za poprawke

Offline

 

#6 2008-01-26 17:11:23

konkelek

Rybak

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

Co z tego  że Sztormowa będzie ładna z kosteczki jak cała w sezonie zawalona jest samochodami!!!

Offline

 

#7 2008-01-26 18:21:24

 sar

Meteorolog

9565818
Call me!
Skąd: chalupy
Zarejestrowany: 2008-01-05
Posty: 205
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

jesli chodzi o samochody,a dokladnie ,,stajace wszedzie,, to powinnismy w lecie sobie dac na ,,luz,, jesli oczywiscie nie blokuja bramy przejscia itd. jest tu malo mjejsc parkingowych a aut duzo. wiec gdzie postawic auto.. w miastach auta stoją wszedzie i dla nikogo to nie dziwne.dlaczego bo sie przyzwyczajili,my chcemy turystow ale bez aut,by nie korzystali z lazienki i najlepiej chodzili spac o 22. a jakies imprezy np.na szperku to skandal ze tak pozno i glosno ,bo my spimy...odpowiedz powinna byc ,,   jest lato!!!!!!!!,,


POZDRAWIAM WSZYSTKICH  SAR

Offline

 

#8 2008-01-26 19:30:48

konkelek

Rybak

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

co do imprez to się zgadzam. Za mało!!!!! ale kogo to jest wina??? -samych mieszkańców

Offline

 

#9 2008-01-26 19:45:26

 sar

Meteorolog

9565818
Call me!
Skąd: chalupy
Zarejestrowany: 2008-01-05
Posty: 205
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

mieszkancow jak mieszkancow ale takim ludziom jak radny,czy majacy wiekszy wplyw niz my .te kasebscy byte to impreza juz nudna!!!!!!!!!!!! ciagle to samo albo te smieszne szanty zenada...nic innego to nie ma za to we wladyslawowie non stop


POZDRAWIAM WSZYSTKICH  SAR

Offline

 

#10 2008-01-26 19:53:05

konkelek

Rybak

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 4
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

tak zgadzam się - tylko te dwie imprezy ( jesli można to tak nazwać ), nawet stali wczasowicze na to nie chodzą, bo wiedzą, że to ciągle to samo.

Offline

 

#11 2008-01-26 20:22:37

paulschen10

KAPITAN

10275236
Call me!
Skąd: Chałupy
Zarejestrowany: 2007-12-31
Posty: 425
Punktów :   
WWW

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

Tak, muszę przyznać wam rację. W Chałupach latem jest nudno, żadnych imprez. Kasebscy byte i szanty z roku na rok coraz gorsze. Nudy.


"Za co to biją w tyłek, gdy pobłądzi głowa? - Za to, że głowa błądząc, rozum w tyłku chowa. "
                                                         Jan Kochanowski

Offline

 

#12 2008-01-27 00:41:44

Jack

KAPITAN

Skąd: Chałupy
Zarejestrowany: 2007-12-31
Posty: 390
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

"Kasebscy byte" - ta impreza miała może jakieś powodzenie dobrych kilka lat temu, a teraz sami widzimy jak wyglądała ona ostatnio. Szanty - szkoda gadać, ciągle to samo. Powinni wymienić te dwie imprezy na jedną, ale porządną.

Offline

 

#13 2008-01-30 00:00:35

chalupnik

Rybak

Zarejestrowany: 2008-01-29
Posty: 8
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

w chalupach niestety tak juz jest albo za glosno,albo pijani,albo nie taka muzyka itd itd...zgadzam sie i popieram sar w jegow wypowiedziach brawo,,piszesz prawde.wezmy samo wladyslawowo.ul morska kazdemu znana.tam do samego rana jest halas i jakos ludzie nie uciekaja z pokoi jak to sie zwyklo mówic w chalupach bo ludzie mi z pokoi pouciekaja .....to nie o to chodzi w chalupach jest glupia tendencja mlodzi to bandziory itd...ale jesli troche by pomyslec to na mlodych zarabia sie najwiecej,,,a pzeciez o to chodzi w sezonie.nie rozumiem chalupników zamiast sie zmobilizowac  i zgadzac sie na festyny ,imprezy itd to robia pod górke ,a kto zarabia???????pola namiotowe.niedlugo bedzie tak ze nikt do chalup nie przyjedzie  bo stare pokolenie sie wykruszy.latwo zaobserwowac ze co roku sa tutaj ci sami ludzie ale oni przestana przyjezdzac a mlodych nic tutaj nie sciagnie bo po co ,,,na polach jest lepiej.zreszta szkoda słów bo.o festynach w chalupach sie nie wypowiadam........żenada  pozdrawiam

Offline

 

#14 2008-01-31 18:28:15

Seba20lol

Rybak

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 42
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

Dobrze mówisz chałupniku, że to właśnie na młodych turystach powinno nam zależeć najbardziej, bo to jest nasza przyszłość. Jeśli oni przestaną przyjeżdżać to kto będzie przyjeżdżał. Napisałeś o ul. Morskiej we Władku - to prawda, że w lecie są tam tłumy ludzi, podobnie jak i w Jastarni, czy w Juracie, tego nie można porównać w żaden sposób do Chałup, bo u nas po prostu nie ma żadnych punktów rozrywki. Do nas przyjeżdżają głównie windsurfingowcy, kiedy jest wiatr i ludzie starsi. Co zrobimy kiedy nam tego wiatru zabraknie?! Szczerze to nie wiem.

Offline

 

#15 2008-01-31 22:42:31

chalupnik

Rybak

Zarejestrowany: 2008-01-29
Posty: 8
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

wtedy bedziemy sie starac zeby zatrzymac mlodych i jakos ich tutaj sciagnac.ale wtdy bedzie juz moze za pózno .bo ci ktorzy wyrobia sobie renome beda miec gosci a w chalupach bedzie pustka.dla mnie dziwne jest to ze kazdy chce zarobic a nic w tym kierunku nie robi.zamiast sie zorganizowac i te 2 miesiace uderzyc pelna para,to kazdy na kazdego patrzy i tylko szuka czegos zeby móc obgadac czy nie wiem jeszcze przeszkodzic komus bo sie prubuje dorobic.pozdrawiam

Offline

 

#16 2008-02-01 23:40:43

Ikar

Gość

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

myślę,że nie powinniśmy tak tylko czekać i patrzeć, czy ktoś nam zorganizuje imprezę w lecie, tylko przeciwstawić się gminie Władysławowo i powiedzieć STOP: "w tym roku przynajmniej jedna z imprez, które są co roku u Was we Władysławowie (a jest ich dużo) ma być w tym roku w Chałupach. Bo co to za problem dla turystów z Władysł. , żeby przyjechali do Chałup. Ale wiadomo - burmistrz nie z Chałup, to dba o swoje. Może być ciężko..

 

#17 2008-02-04 07:13:46

Seba20lol

Rybak

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 42
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

Ikar napisał:

myślę,że nie powinniśmy tak tylko czekać i patrzeć, czy ktoś nam zorganizuje imprezę w lecie, tylko przeciwstawić się gminie Władysławowo i powiedzieć STOP: "w tym roku przynajmniej jedna z imprez, które są co roku u Was we Władysławowie (a jest ich dużo) ma być w tym roku w Chałupach.

Tak, też uważam podobnie. Trzeba przypomnieć burmistrzowi, że Chałupy też należą do Władka.

Offline

 

#18 2008-02-09 23:39:16

Seba20lol

Rybak

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 42
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

Ja myślę, że ktoś z Chałup powinien jakieś disco otworzyć na szperku. To by na pewno przyciągnęło więcej młodych turystów, a jak nie na szperku, to na plaży na wysokości Chałup. Przydałby się też jakiś fastfood lub coś w tym stylu...

Offline

 

#19 2008-02-14 21:21:36

Afrodyta

Rybak

Zarejestrowany: 2008-02-14
Posty: 27
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

W Chałupach latem można by zrobić takie małe Las Vegas... No ale to zależy od mieszkańców....

Offline

 

#20 2008-02-14 22:19:28

Duke

SLO

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 59
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

Co przez to rozumiesz?

Offline

 

#21 2008-02-15 20:47:35

Afrodyta

Rybak

Zarejestrowany: 2008-02-14
Posty: 27
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

Chodzi mi kolego o to, że Chałupy mogłyby sie troszke bardziej rozwinąc turystycznie... Więcej barów, dyskotek ( w środku Chałup a nie na polach namiotowych), pubów , kafejki internetowe, salony gier, restauracje, fast-foody. Nie wiem czy byłoby to dla właścicieli tych m.in. sklepów opłacalne ale dla nas mieszkańców napewno TAK!

Offline

 

#22 2008-04-06 17:55:34

Pelaśka

Rybak

Zarejestrowany: 2008-03-18
Posty: 26
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

sar napisał:

Jesli chodzi o samochody,a dokładnie ,,stajace wszedzie,, to powinnismy w lecie sobie dac na ,,luz,, jesli oczywiscie nie blokuja bramy przejscia itd. jest tu malo mjejsc parkingowych a aut duzo. wiec gdzie postawic auto.. w miastach auta stoją wszedzie i dla nikogo to nie dziwne.dlaczego bo sie przyzwyczajili,my chcemy turystow ale bez aut,by nie korzystali z lazienki i najlepiej chodzili spac o 22. a jakies imprezy np.na szperku to skandal ze tak pozno i glosno ,bo my śpimy...odpowiedz powinna byc ,,   jest lato!!!!!!!!,,

Co do twojej wypowiedzi na temat aut to niestety nie zgadzam się. Owszem nie zabraniajmy stawiać samochodów ale z głową ! Bo jeszcze trochę to rozjeżdżą nam nie tylko zieleń ale i cały półwysep, a miejscami i tak już go nie mamy wiele. Dobry przykład ustawianie gdzie pobadnie samochodów nad zatoką zwłaszcza przy boisku, widzi się auta zaparkowane prawie na wale ochronnym, który ma chronić przed wylaniem zatoki. Jeśli chodzi o parkowanie w miastach to wcale to nie tak pięknie wygląda jak ty piszesz. Na ulicach są poustawiane parkometry i za każdą godzinę postoju płaci się nie małe pieniądze. Nie płaci sie tylko na parkingach osiedlowych (jeżeli takowe są), bo jeśli nie ma ich to są parkingi płatne. Jeżdżąc po Polsce zwłaszcza po miejscowościach turystycznych nigdzie nie znalazłam nie płatnych parkingów, obojetnie czy to było w górach czy mazurach. Nawet w sąsiednim Władysławowie wzdłuż ulic przy dworcu, lub przy manhatanie parkingi są płatne. Chodzą chłopaki i zbierają opłaty za postój. Dlaczego nie można by było zrobić czegoś takiego w Chałupach. Większość wczasowiczów, którzy wynajmują SUPER TANIE pokoje w sąsiednich miejscowościach z innych gmin zjeżdżają na naszą plażę, zaśmiecają ją i śmieją się, że nigdzie nie ma tak bezpłatnych miejsc postojowych jak w Chałupach. Nikt nie mówi o tym, żeby za postoje płacili nasi wczasowicze wynajmujący pokoje w Chałupach, ale przyjezdni mogli by płacić chodźby symboliczne pieniądze na ratowanie półwyspu. Czy nie warto byłoby przy takim natężeniu ruchu latem zwłaszcza po wyremontowanej ,,Autostradzie'' powrócić do tzw. rogatki przy wjeździe na półwysep jaka istniała w latach 80. Na koniec puenta : skoro urząd pobiera od ludzi opłatę klimatyczną ( za to że tylko oddychają niby  świeżym powietrzem ) to dlaczego nie można by było pobierać opłaty za zanieczyszczanie tego powietrza przez samochody ?? Warto by było ten temat przemyśleć, i wdrożyć. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam.

Offline

 

#23 2008-04-09 19:37:04

 sar

Meteorolog

9565818
Call me!
Skąd: chalupy
Zarejestrowany: 2008-01-05
Posty: 205
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

KOLEŻANKO TY CHYBA JESTEŚ Z KOSMOSU CHCIAŁABYŚ WRÓCIC DO ROGATKI WE WŁADYSŁASWOWIE TAK JAK BYŁOW LATACH 80 ?? CHCIAŁABYŚ ŻEBY KIEROWCY PŁACILI ZA ZANIECZYSZCZONE POWIETRZE,CHYBA SIE Z CHOINKI URWAŁAS HAHAHAHAH PIERW TO TY POWINNAS PŁACIC ZA ZANIECZYSZCZANIE ATMOSFERY DYMEM Z OGRZEWANIA W DOMU,ROBISZ TO PRZEZ 8 MIEŚIĘCY, A TURYŚCI PRZEZ DWA,W BARDZO DUŻEJ WIĘKSZOŚCI SAMOCHODY MAJĄ KATALIZATORY,STRUMIENICE ,FILTRY CZĄSTEK STAŁYCH  ITP.,I POWIEM CI ŻE DUZO MNIEJ ZANIECZYSZCZAJĄ POWIETRZE JAK MY DYMEM Z KOMINA!!A JEŚLI CHODZI O ROGATKE KTÓRĄ BYŚ CHCIAŁA WPROWADZIĆ ,WE WŁADYSŁAWOWIE U NASADY PÓŁWYSPU,TO POWIEM CI ZE W CIĄGU GODZINY KOREK SIĘGAŁ BY OK GDAŃSKA,MOŻE LEPIEJ .JAK SOBIE TO WYOBRAŻASZ TO NIE POBÓR OPŁAT JAK NA AUTOSTRADZIE NP.A1 CZY A 4 GDZIE SA 6 PASÓW POBORU OPŁAT,A I TAK JEST KOREK.WIDZE ZE NIE MASZ BLADEGO POJĘCIA O TYM,A NAPEWNO NIE JESTES KIEROWCĄ.NASTĘPNIE JESLI CHODZI O PARKOMETRY W MIASTACH,BO PODOBNO JE WIDZIAŁAŚ WSZĘDZIE ,POWIEM CI TAK CHYBA SIE ZA DUŻO FILMÓW NAOGLĄDAŁAS AMERYKAŃSKICH.DLACZEGO ?? BO JESTEM KIEROWCĄ I BYŁEM W NAJWIĘKSZYCH MIASTACH POLSI I PARKOWAŁEM TU I TAM I POWIEM CI ZE TAKIE PARKOMETRY SPOTYKA SIE BARDZO ŻADKO!!!!!!! NO CHYBA ŻE W FILMACH.A JESLI CHODZI O PARKINGI PŁATNE WE WŁADYSŁAWOWIE TO SĄ I TO BARDZO DUŻO ALE TYLKO DLATEGO BO SĄ TAM OD LAT I JEST NA TO MJEJSCIE,GDZIE CHCESZ ZROBIĆ PARKINGI W CHAŁUPACH ?? PRZY MOIM DOMU ? NAD ZATOKĄ ?TAM NIKT NIE DA POZWOLENIA NA PARKING ,BO TO STREFA NALEŻĄCA DO URZĘDU MORSKIEGO,WIĘC GDZIE W LESIE ??TAM TEZ NIKT NIE DA POZWOLENIA.WIĘC KAZDY PARKUJE PRZED POSESJĄ GDZIE MIESZKA ,BO NA NIEJ SAMEJ NIE MA MJEJSCA NA AUTO.JAK BĘDZIESZ KIEROWCĄ TO POJEDZ SOBIE NP. DO WARSZAWY LUB ŁODZI I ZAPARKUJ AUTO TO ZOBACZYSZ JAKIE TO PRZYJEMNIE I FAJNE BLEE... SZUKAC MJEJSCA...

                                                         POZDRAWIAM


POZDRAWIAM WSZYSTKICH  SAR

Offline

 

#24 2008-04-22 23:36:06

Ikar

Gość

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

zgadzam się z wypowiedzią "Pelaśki" dotyczącą parkingów, bo nie powinniśmy udostępniać wczasowiczom zjeżdżającym np. z Władysławowa czy z pobliskich wsi darmowych miejsc postojowych w Chałupach. Przecież to absurd, żeby ktoś zameldowany w np. w Gnieżdżewie przyjeżdżał do Chałup, stawiał samochód przed kogoś domem (bo innych miejsc trudno znaleźć), potem szedł na plaże i siedział tam cały dzień, zajmując miejsce turystom mieszkającym w tym domu. Wg mnie cały teren miejscowości tak turystycznej jak Chałupy powinien być płatnym parkingiem dla wszystkich osób nie zameldowanych w Chałupach. To znaczy powinniśmy wprowadzić jakieś identyfikatory do przyklejenia na samochody osób zameldowanych w Chałupach, które otrzymywaliby oni od właścicieli wynajmujących pokoje. Byłaby też osoba, która zajmowałaby sie sprawdzaniem  czy samochody sa "odpowiednio oznakowane" tzn. czy posiadają chałupską nalepkę. Jej brak oznaczałby karę pieniężną. taka jest moja wizja tego wszystkiego. Nie zgadzam się natomiast z rogatką i tutaj "sar" ma racje, ze w tych czasach nie byłby to najlepszy pomysł, tym bardziej ze liczba samochodow w ostatnich latach wzrasta w przerażającym tempie. Takie jest moje rozwiązanie problemu "Pelaśki" i "sar'a"

 

#25 2008-05-01 14:45:08

Seba20lol

Rybak

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 42
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

te identyfikatory to mnie rozbawiły, he he, pomysł jakby z jakiegoś filmu science-fiction, ale gratuluję pomysłów, może jeszcze jakiś ciekawy pomysł padnie w tym temacie, np. wprowadzenie helikoptera patrolującego Chałupy, a dokładnie sprawdzającego kierowców i ich samochody - to oczywiście taki żart, mam nadzieje, ze to z tymi identyfikatorami to tez miał być żart

Offline

 

#26 2008-05-01 19:17:51

 sar

Meteorolog

9565818
Call me!
Skąd: chalupy
Zarejestrowany: 2008-01-05
Posty: 205
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

HEHEHEH ,MNIE TEŻ TO ROZBAWIŁO .PELAŚKA MA HUMOR..HEHEH


POZDRAWIAM WSZYSTKICH  SAR

Offline

 

#27 2008-05-01 19:25:17

Ikar

Gość

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

Sorry, ale to nie Pelaśka pisała o identyfikatorach, ale ja to napisałem. Może ten pomysł nie jest możliwy do realizacji w Chałupach, ale jest ciekawy. he he

 

#28 2008-05-15 11:53:11

Pelaśka

Rybak

Zarejestrowany: 2008-03-18
Posty: 26
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

Zgadzam się z Ikarem co do tego że gdzieś indziej ten pomysł może by zrealizowano,ale w Chałupach niestety trudno by było wprowadzić coś nowego ( chociażby na próbę ), wszyscy narzekają że nic się nie dzieje, że trzeba coś zmienić,ale tak naprawde to chyba nikt nie wie co by tak naprawdę chciał. Widzę że każdy nowy pomysł lub propozycja budzi tylko oburzenie, więc po co wogóle powstał ten wątek i próżna dyskusja?? Niech wszystko zostanie jak jest.

Offline

 

#29 2008-06-27 20:00:10

Ja to jestem gosc

Rybak

Zarejestrowany: 2008-06-27
Posty: 12
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

MOŻE BY KTOŚ ZROBIŁ ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY NA DROGĘ, ALE NA MNIE NIE LICZCIE - NIE JESTEM PRZY KASIE

Offline

 

#30 2008-06-28 18:02:57

Afrodyta

Rybak

Zarejestrowany: 2008-02-14
Posty: 27
Punktów :   

Re: REMONT DROGI GŁÓWNEJ W CHAŁUPACH?

he he he bardzo śmieszne

Offline

 
Zapraszamy do korzystania z darmowej bramki sms: Darmowa Bramka SMS

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl